KyIF Sommar ute / KyIF KesĂ€ ulkona 🌾 (2.-22.6.2021)

Maanantai 31.5 ja keskiviikko 2.6 ja viikosta 23 tiistaisin ja torstaisin klo.18.00. Treffit tiistaisin uimahallin P-paikalla ja torstaisin yleisurheilukentÀn lÀheisyydessÀ. Syksyn kortit kÀyvÀt tai tilaa uusi tÀÀltÀ (vaihtoehtona 5 tai 10 kerran kortit).

MÄndag 31.5 och onsdag 2.6 och from vecka 23 pÄ tisdagar och torsdagar kl.18.00. PÄ tisdagar trÀff pÄ simhallens parkeringsplats och pÄ torsdagar i nÀrheten av friidrottsplanen. Höstens kort fungerar eller bestÀll nytt hÀrifrÄn (alternativt 5 eller 10 gÄngers kort).

Tule mukaan! / Kom med!

HyvÀÀ kesÀÀ kaikille!

Skön sommar Ät er alla!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka pÄ en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s