Hösten 2020 / Syksy 2020

woman in red scoop neck tank top holding white mug

Anmäl dig till KyIF höstterminen from. 3.8.2020!                                                            Vuxenpassen inleds tisdagen den 11.8.2020. Pga simhallens användarbegränsningar får vi i motionssalen endast vara 12st och i konditionssalen endast 5st! Därför har vi också uteträning åtminstone under augusti-september, eventuellt även längre. Vi säljer endast 10 ggr:s kort, och då betalar du endast för den timme du ryms med på. Till alla inne-timmer skall man anmäla sej via Hobbydeed-programmet under samma vecka. Egen jumppamatta med!

I höst utmanar vi alla att gå lite utanför den egna bekvämlighetszonen och modigt hänga med på våra timmar. VÄLKOMNA!
Vuxna
Barn

Ilmoittaudu mukaan KyIF:n syksyyn 3.8.2020 alkaen!                                                       Aikuisten jumpat alkavat tiistaina 11.8.2020. Uimahallin käyttäjärajoituksista johtuen voimme olla vain 12 henkilöä liikuntasalissa ja vain 5 henkilöä kuntosalissa. Tämän vuoksi pidämme myös ulkotreenejä elo-syyskuussa, mahdollisesti myös pidempään. Myymme vain 10 kerran kortteja, jolloin maksat vain siitä tunnista mihin olet mahtunut mukaan. Sisätunneille ilmoittautuminen Hobbydeed-ohjelman kautta, samalla viikolla kun tunti on. Oma jumppamatto mukaan!

Tänä syksynä haastamme kaikki liikkumaan oman mukavuusalueen ulkopuolella ja rohkeasti tulemaan mukaan tunneillemme.
TERVETULOA MUKAAN!
Aikuiset
Lapset

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s